Wyposażanie sal konferencyjnych

„Planowanie sali konferencyjnej zwykle zaczyna się… za późno. Po rozłożeniu nowej wykładziny, położeniu okablowania LAN, malowaniu i innych pracach budowlanych oraz wyposażeniu wnętrza. Tymczasem od tego, jak zbudowana zostanie infrastruktura AV, w dużej mierze zależy funkcjonalność pomieszczenia, komfort pracy i zadowolenie z inwestycji.

Standardowe urządzenia w takich pomieszczeniach to ekran i projektor multimedialny, który połączony powinien być z mediaportami wbudowanymi w stół konferencyjny. To podstawowe wyposażenie, jednak lista urządzeń możliwych do wykorzystania jest znacznie dłuższa. Ich przydatność będzie wynikała z tego, jakiego typu spotkania będą odbywały się na sali konferencyjnej oraz jakie materiały będą używane.

Ten ebook ma za zadanie przedstawić najważniejsze dostępne rozwiązania – zarówno jeśli chodzi o paletę urządzeń, jak i sposób ich połączenia. Zwrócona zostanie również uwaga na to, jak planować infrastrukturę AV, aby współgrała z pozostałym wyposażeniem, np. meblami.

Połączenie projektora z mediaportami

Pomimo wrastającego znaczenia przesyłu obrazu po WiFI, nadal standardem w salach konferencyjnych (zwłaszcza biznesowych) jest zastosowanie okablowania. Przyczyna jest prosta – kabel nigdy nie zawiedzie, czego o WiFi nie można powiedzieć. Szerzej o tym zagadnieniu można przeczytać tutaj.

Skoro już wiemy, że kable jest są koniecznością, warto przeanalizować jakie kable będą prowadziły do mediaportów i czy będą potrzebne dodatkowe urządzenia – np. switche obrazu.”

………………………………………………………………………………………………………………………..

Ten tekst jest fragmentem ebooka przygotowanego przez specjalistów multimedialne.com
Aby go zamówić, prosimy o wypełnienie poniższego formularza

Formularz zamówienia ebooka - wyposażanie sali konferencyjnej

 

Weryfikacja - zabezpieczenie antyspamowe