Projektor dla mobilnego prezentera

businesswoman_smallPierwsza cecha, jaka się pojawia w zapytaniach o projektor dla mobilnego prezentera, to niska waga. Rzecz ważna, ale nie jedyna.

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że nie ma jednego uniwersalnego zestawu cech, dzięki którym projektor będzie odpowiadał każdej osobie. Zobaczmy to na przykładach.

Porównajmy dwie firmy. Wyobraźmy sobie, że pierwsza z nich – firma X – specjalizuje się w projektowaniu i wyposażaniu pomieszczeń. Głównym materiałem jakiego używa się na prezentacjach są zdjęcia – z katalogów, wykonanych wcześniej realizacji itd. Na prezentacjach jest przeciętnie ok. 20 osób. Co to znaczy dla projektora?

Po pierwsze, dobra jakość koloru. Nawet najbardziej atrakcyjne wnętrze nie porwie swoim wyglądem, jeśli będzie pokazane na projektorze mającym kłopot z nasyceniem czy wręcz prawidłowym odwzorowaniem barw.

Po drugie, rozdzielczość. Nie musi to być panoramiczne WXGA, bo przy projekcji zdjęć i materiałów video nie są dostrzegalne niewielkie elementy – ludzkie oko raczej odczytuje całość obrazu jednocześnie, nie skupia się na drobnych fragmentach. Oczywiście rzecz inaczej wygląda w projektorach do kina domowego, ale tu skupiamy się na projektorach biznesowych.

Po trzecie, odpowiednio duża siła światła, bo nic tak nie szkodzi kolorom jak brak doświetlenia obrazu. Zwłaszcza wtedy, gdy np. projekcja musi odbyć się na ścianie, a nie na ekranie.

Po czwarte, obiektyw – wystarczy pół szerokokątny. Dopuszczalny jest standardowy. Obraz przy tego typu materiałach nie musi być gigantyczny, to nie jest rysunek techniczny. Dodatkowo w salach dla 20 osób jest na tyle dużo miejsca, że można sobie pozwolić na postawienie projektora nieco dalej od ekranu.

A teraz drugi przypadek. Firma Y zajmuje się sprzedażą oprogramowania do zarządzania. Handlowcy często po prostu uruchamiają soft na swoich notebookach i pokazują klientom, w jaki sposób realizowane są przez program poszczególne funkcje. Prezentacje są zwykle robione dla kilku osób – członków zarządu i kluczowych managerów. Czego powinniśmy oczekiwać od projektora?

Jakość kolorów jest drugorzędna, choć powinna być utrzymana na dobrym poziomie. Kluczowa jest rozdzielczość – powinno to być natywne WXGA. W ten sposób prezentacje wyświetlane z notebooka panoramicznego będą miały najlepszą jakość: ostrość obrazu, dobrą widoczność poleceń w menu oprogramowania, odpowiednio duże pole prezentacji (przy XGA byłoby ono mniejsze).

Przydałaby się też funkcja lupy lub powiększenia dowolnego fragmentu obrazu – handlowiec mógłby to wykorzystać, gdy chce szczegółowo omówić jakąś część aplikacji. Powiększając dany fragment, dodatkowo osiąga efekt w postaci skupienia słuchaczy dokładnie na tym jednym elemencie.

Sam projektor powinien być wyposażony w obiektyw szerokokątny. Dzięki temu nawet w niewielkim pomieszczeniu można postawić projektor blisko ekranu i mieć odpowiednio duży obraz, niezbędny przy takich prezentacjach. No i nie musimy urządzenia stawiać daleko od nas, między słuchaczami – którzy mogliby zostać przez przypadek „podgrzani” wydmuchiwanym przez urządzenie ciepłym powietrzem.

Duże znaczenie ma też głośność, czy raczej – cichość pracy projektora. Trudno wyobrazić sobie, że na spotkaniu dla kilku osób rozmawia się podniesionym głosem, aby przekrzyczeć projektor. Urządzenie nie powinno generować zbyt dużo hałasu.

Jak widać, wybór optymalnego projektora zależy od specyfiki firmy, tego co ma być wyświetlone, warunków prezentacji.

Zakup powinien być poprzedzony odpowiedzią na pytanie: co, komu i w jakich warunkach chcemy pokazać.

Oczywiście można zdecydować się na zamówienie projektora wszystkomającego, ale to wersja tylko dla garstki wybrańców. Niestety.

Poniżej prezentujemy kilka wyselekcjonowanych projektorów dla mobilnych prezenterów – dokładnie opisując, jakie jest ich przeznaczenie. Wybierz jedną z nich lub skontaktuj się z nami, aby otrzymać ofertę (można również skorzystać z formularza zamówienia oferty):

– telefon 71 780 52 02
– email: projektory@multimedialne.com

Zamów ofertę na projektor dla mobilnego handlowca

 

Weryfikacja - zabezpieczenie antyspamowe