Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy instalacje AV w dziesiątkach obiektów – od małych inwestycji w edukacji po przestrzenie korporacyjne. Niezależenie od wielkości projektu, kluczowa jest dla nas realizacja z uwzględnieniem najlepszej jakości, w założonym przez Klienta budżecie, z zachowaniem zasad ergonomii użytkowania. Proponowane rozwiązania zawsze dopasowujemy do konkretnego obiektu i jego Użytkowników.
Realizujemy również projekty muzealne: od przygotowania koncepcji, po opracowanie treści i implementację – zgodnie z autorską koncepcją HEKT. Inwestorzy projektów muzealnych wykonanych przez naszą firmę byli wielokrotnie nagradzani za powstałe obiekty.
Oprócz klasycznych rozwiązań AV, opracowujemy także produkty specjalne, na przykład System Kierowania Interesantów Open (http://www.open.multimedialne.com) . Jesteśmy gotowi do realizacji projektów niestandardowych, w których szczególnie ważne jest osadzenie infrastruktury AV w szerszym środowisku, z uwzględnieniem nietypowych celów.
Obiekty biurowe
Budynek korporacyjny I
Budynek korporacyjny II
Budynek korporacyjny III
Budynek korporacyjny IV
Wirtualne Muzeum Barokowych Fresków (WMBF) w Jeleniej Górze – Cieplicach
Nagrody:
– I miejsce w konkursie „Polska pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich”, kategoria „Turystyka mobilna i wirtualna”, 2015 r.
– Dolnośląski Laur Konserwatorski, za rewitalizację całego obiektu poklasztornego, w tym za utworzenie WMBF, 2014 r.
WMBF powstało jako część Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze – Cieplicach, znajdującego się w budynku poklasztornym. Przy okazji jego remontu, odkryto freski, będące jednym z najwcześniejszych, najliczniejszych i najciekawszych ikonograficzne zespołów barokowych malowideł na Dolnym Śląsku.
Dzięki wykorzystaniu ekranów o łącznej szerokości 15 metrów, a także technik fotografii sferycznej, zwiedzający mogą oglądać freski w ogromnym powiększeniu.
Od widoku całego obiektu mogą przejść do powiększenia pozwalającego śledzić sposób prowadzenia pędzla przez barokowych artystów.
Projekt muzealny „Wiedza i magia” dla Gminy Iłowa
Nagrody:
– wyróżnienie dla Gminy Iłowa od Marszałka Województwa Lubuskiego za przebudowę i wyposażenie biblioteki miejskiej w Iłowej, której kluczową częścią jest projekt „Wiedza i magia”, 2019 r.
„Wiedza i magia” jest czymś więcej niż inwestycją, w ramach której powstała przestrzeń muzealna. Została wykonana zgodnie z autorską koncepcją naszej firmy HEKT, której kluczową częścią jest uwzględnienie społecznego środowiska, w jakim realizowany jest projekt. W jego tworzeniu wzięło udział ponad 200 mieszkańców Gminy Iłowa, dzięki czemu z powodzeniem zrealizowano jeden z celów inwestycji: aktywizacja mieszkańców w korzystaniu z dóbr kultury, podniesienie kompetencji kulturowych i umiejętności stosowania narzędzi związanych z kulturą.
HEKT to propozycja dla małych ośrodków, będących centrum lokalnych społeczności (takich jak gmina czy powiat). Wiele z nich ma potrzebę stworzenia przestrzeni, która z jednej strony będzie utrzymywała charakter muzealny, a z drugiej pozwalać będzie na przeprowadzenie szeregu działań: spotkań, koncertów, szkoleń, kursów etc.
W naturalny sposób w takim miejscu splata się (H)istoria, (E)dukacja, (K)ultura i (T)urystyka regionalna, czyli właśnie HEKT.
Uwzględniając te potrzeby, nasza firma opracowała dla Gminy Iłowa spójną z ww założeniami koncepcję, którą następnie zrealizowała. W ramach zadania m.in.:
– zaprojektowano i wyposażono salę multimedialną o charakterze muzealnym, w tym wykonano i dostarczono makietę Pałacu w Iłowej
– wykonano mapping na makiecie Pałacu w Iłowej, jako głównej atrakcji projektu
– przeprowadzono kwerendę podstawową z zakresu turystyki regionu i kwerendę rozszerzoną z zakresu historii miejscowości wchodzących w skład Gminy Iłowa
– w oparciu o uzyskane w kwerendach dane przygotowano treści do totemów multimedialnych i na strony www związane z projektem
– stworzono lokalną trasę turystyczną w oparciu o kody QR
– stworzono 3 strony www z zakresu historii, sztuki, atrakcji turystycznych w Iłowej
– dostarczono 5 totemów multimedialnych, związanych z historią, turystyką i dniem dzisiejszym Gminy Iłowa (dostawa, implementacja treści, opracowanie grafiki)
– dostarczono szereg urządzeń do późniejszego wykorzystania w działaniach kulturalnych w Gminie: aparaty fotograficzne, kamery, drony, komputery z oprogramowaniem do edycji grafiki i filmów, projektory, nagłośnienie, zestaw do videospotkań (do wykorzystania np. w pracowni filmowej, fotograficznej itp.)