Kiedy wymienić lampę w projektorze?

Kiedy wymieniać lampę w projektorze?

Sens finansowy wymiany lampy jest uzależniony od stanu projektora. Często zdarza się, że projektor w wyniku naturalnej eksploatacji nie gwarantuje tego, że po wymianie lampy będzie pracował odpowiednio długi czas. A więc – wymieniać czy nie wymieniać?

Jeśli projektor był intensywnie używany lub warunki w których pracował były trudne, istnieje niestety znaczne prawdopodobieństwo, że w niedługim czasie po wymianie lampy „siądzie” inny element, którego naprawa będzie całkowicie nieopłacalna.

Wpływ na to ma przede wszystkim zakurzenie wnętrza urządzenia (zwłaszcza jego optyki), „zacieranie” łożysk elementów ruchomych (np. moduł DLP w projektorach z tą technologią), wypalanie matryc w projektorach LCD (zwłaszcza niebieskiej, co skutkuje zażółceniem obrazu).

Dlatego odpowiedź na pytanie, czy warto wymieniać lampę w projektorze, nie jest jednoznaczna. To zależy w jakim projektorze, ile kosztuje nowa lampa, ile kosztuje nowy projektor o porównywalnych parametrach.

Ogólne zasady są takie: jeśli przepaliła się pierwsza lampa, w większości wypadków uzasadniony jest zakup nowej lampy. Jeśli przepaliły się już dwie lampy, zakup trzeciej rzadko kiedy ma sens. W zdecydowanej większości przypadków projektory z takim przebiegiem nie popracują zbyt długo. W tej sytuacji proponujemy wymianę urządzenia na nowe.

Aby zamówić ofertę na nową lampę, prosimy o wypełnienie formularza lub o kontakt z nami. W każdej chwili jesteśmy do Państwa dyspozycji:

– tel. 71 780 52 02
– email: projektory@multimedialne.com

Zamów ofertę na nową lampę

 

Weryfikacja - zabezpieczenie antyspamowe