Jak wybrać ?

Czy rankingi projektorów są wiarygodne?

find

To najczęstsze pytanie, jakie słyszymy od naszych Klientów. Za każdym razem czujemy się nim lekko zakłopotani, bo jednej recepty po prostu nie ma. Po to jednak jesteśmy, aby pomóc Wam w wyborze.

Klienci, którzy chcą sami wybrać sprzęt, zastanawiają się, na jaki projektor się zdecydować. Robią to w oparciu o jedną z dwóch strategii. Pierwszą z nich jest badanie renomy producenta, uważne śledzenie testów urządzeń, wpatrywanie się w ranking projektorów i poszukiwanie opinii w internecie.

Żyjemy jednak w świecie marketingu. Agencje od dobrych opinii dbają o „właściwe” wpisy na forach. Opłacony ranking projektorów trudno odróżnić od tego przygotowanego rzetelnie. A kupione tytuły typu „najlepszy produkt” usypiają naszą czujność. Dlatego większość z tego, co można znaleźć w mediach – tych z literką „e” i tych tradycyjnych – to marketingowe gadanie, które w najlepszym wypadku jest półprawdą, a w najgorszym zwykłym łgarstwem.

Przykłady można mnożyć. Do klasyki należy np. informacja jaka znalazła się na stronie videotesty.pl. Opublikowano na niej ranking projektorów względem popularności producentów w kwietniu 2011 r. Na pierwszym miejscu – Liesegang. Na drugim – Fujitsu. Gratulujemy, szkoda tylko że obie firmy nie produkują projektorów od kilku dobrych lat. Skąd więc ta niesamowita popularność, przebijająca nawet tak silne marki jak Epson? Może nie znalazł się żaden chętny na to, żeby zapłacić za miejsce w czołówce rankingu, a coś trzeba było „wrzucić”? Tego nie wiadomo, ale rzecz wygląda co najmniej dziwnie.

Podobnie jest z wszelkiego rodzaju „tytułami”. Nawet nasza firma otrzymała ofertę znalezienia się w gronie „Złotej siódemki biurowej”. Za jedyne 5000 zł zaproponowano nam wyłączność w kategorii „projektory” oraz 25 spotów w TVP INFO. Co z tego wynika? Nic, oprócz tego że przeciętny kupujący może myśleć o „utytułowanej firmie” jako wartej zaufania. A ona tylko wyłożyła pieniądze na stół, nikt nie badał jej kompetencji.

Druga strategia wyboru urządzenia to drobiazgowe analizowanie parametrów technicznych. Siła światła, rozdzielczość, kontrast, technologia projekcji, zakres zoomu, ilość kolorów, wejść etc. Sposób lepszy od pierwszego, ale nie gwarantujący sukcesu.

Aby dobrać prawidłowo siłę światła, trzeba wiedzieć jak wygląda na ekranie 3000 ANSI, a jak 5000. Tego nie wyczyta się na stronie www ani nie zobaczy na youtube. Żeby ocenić, który kontrast jest lepszy, trzeba wiedzieć, że w niektórych projektorach ten parametr jest pułapką – służy tylko do sztucznego podbicia siły światła, znacznie pogarszając jakość kolorów. Żeby stwierdzić, która rozdzielczość jest właściwsza, trzeba wiedzieć jaka bardziej odpowiada prezentowanym materiałom, profilom prezentacji i ludziom, którzy będą to oglądać. Takich technicznych nie-oczywistości jest oczywiście więcej.

Z tych powodów pytanie „jaki projektor wybrać” warto zamienić na „z kim wybrać” – z kimś, kto się zna na tym co robi i potrafi połączyć sprzedaż z elementarną uczciwością.

W naszej ofercie znaleźć można tylko urządzenia dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Większość z nich oceniamy osobiście. Nasza wiedza wynika zarówno ze specyfikacji technicznych, jak i z samodzielnej oceny realnych możliwości sprzętu. Dzięki temu potrafimy dla Ciebie dobrać właściwe rozwiązanie, optymalne pod względem ceny i możliwości. Wspieramy Cię również po dostarczeniu sprzętu – w ramach programu PremiumGuard.

Dostarczamy sprzęt projekcyjny i wykonujemy instalacje na salach konferencyjnych od lat. Nie mamy co prawda tytułu „Złotej siódemki biurowej”, ale 76 % naszych klientów dokonało u nas dwóch lub więcej zakupów. Klienci do nas wracają, bo wybieramy dla nich propozycje tak, jakbyśmy robili to dla siebie.

I to jest nasz najważniejszy certyfikat.

……………………………………………………………..

Nasi Doradcy są do Twojej dyspozycji:
– zadzwoń: 71 780 52 02
– napisz: projektory@multimedialne.com