Ekrany z napinaczami – dla wymagających

Ekrany z napinaczamiSą drogie. Ale mają gigantyczną zaletę – ich powierzchnia jest idealnie płaska. Jeśli sala wyposażona jest w sprzęt naprawdę wysokiej jakości, napinacze są niezbędne. Dzięki nim obraz z projektora będzie pozbawiony zniekształceń, jakie czasem wynikają z nierówno rozkładającej się tkaniny.

W tańszych ekranach bardzo często pojawia się problem polegający na tym, że nie można na nich wyświetlić obrazu z projektora w taki sposób, aby był równym prostokątem. To może być wina projektora, a raczej jego obiektywu, w którym soczewki nie rozkładają strumienia światła proporcjonalnie. Często jednak jest to wina ekranu: nierównomiernie napiętej tkaniny.

Bywa, że takie złe napięcie trudno nawet dostrzec osobie spoza branży AV. Wystarczy jednak tkaninę w miejscu zniekształcenia lekko odgiąć w przód i tył, aby stwierdzić, czy błąd obrazu jest winą ekranu czy projektora. Dobrym rozwiązaniem jest także zawieszenie zwykłej białej kartki A4 przed ekranem, równomiernie napiętej. Jak na dłoni widać wtedy, z czego bierze się problem.

Ekrany z napinaczami likwidują problem nierównomiernego rozłożenia tkaniny, prostując nawet najmniejsze fałdy. Zapobiegają również zawijaniu się tkaniny po bokach, które wynika z tzw. efektu pamięci materiału. Tkaniny przechowywane są bowiem w belach. W zależności od tego,  z czego są wykonane, jaką mają grubość, w jaki sposób są przechowywane i transportowane, ich struktura może ulec większemu lub mniejszemu odkształceniu. Brak możliwości rozprostowania tkaniny na prawej i lewej krawędzi ekranu jest właśnie efektem takiego zniekształcenia.

Ze względu na cenę, ekrany z napinaczami warto stosować wtedy, gdy projektor jest naprawdę wysokiej klasy. Napinaczom najczęściej towarzyszą również dobrej jakości tkaniny projekcyjne, co dodatkowo wpływa korzystnie na obraz. Wydając niemałe pieniądze na projektor, warto dać mu możliwość pokazania swoich pełnych możliwości na ekranie, który będzie korespondował z jego jakością.

Jesteśmy gotowi zaoferować Państwu dobrej jakości ekrany w rozsądnych cenach, dzięki którym zobaczycie więcej i w lepszych barwach. Zachęcamy do skorzystania z formularza zamieszczonego poniżej (gwarantujemy szybkie odebranie informacji i odpowiedź). W każdej chwili jesteśmy również do Państwa dyspozycji:

– tel. 71 780 52 02
– email: projektory@multimedialne.com

Zamówienie oferty na ekran

 

Weryfikacja - zabezpieczenie antyspamowe