Ekrany montowane wysoko a pole projekcji

Ekrany montowane wysoko a pole projekcjiW wielu wypadkach, ze względu na estetykę pomieszczeń, ekrany montuje się wysoko pod sufitem. Jednak w małych i średnich salach, gdzie słuchacze prezentacji znajdują się stosunkowo blisko ekranu, obraz nie powinien być wyświetlany zbyt wysoko. Bo nikt nie lubi zadzierać głowy, aby zobaczyć to co jest pokazywane z projektora.

Optymalna wysokość projekcji obrazu jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na ergonomię sali. Jego dolna krawędź powinna znajdować się na wysokości gwarantującej, że będzie dobrze widoczna dla wszystkich uczestników spotkania – nikt nie będzie jej zasłaniał. W większości małych i średnich sal powinna znajdować się na wysokości 100 – 130 cm od podłogi. Ale co zrobić, gdy ekran chcemy powiesić wysoko?

Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zastosowanie ekranów z tzw. blendą (zwaną czasami topem). Ekrany takie mają pewien zapas tkaniny, pokrytej czarną farbą. Pozwala nam to na wysunięcie tkaniny niżej – zyskujemy dodatkowe centymetry w dół, wynikające własnie z blendy. W większości ekranów mają one kilkadziesiąt centymetrów, ale w szczególnych przypadkach można zamówić ekran z większą blendą – licząc się niestety z większymi kosztami takiego rozwiązania.

Jesteśmy gotowi zaoferować Państwu dobrej jakości ekrany w rozsądnych cenach, dzięki którym zobaczycie więcej i w lepszych barwach. Zachęcamy do skorzystania z formularza zamieszczonego poniżej (gwarantujemy szybkie odebranie informacji i odpowiedź). W każdej chwili jesteśmy również do Państwa dyspozycji:

– tel. 71 780 52 02
– email: projektory@multimedialne.com

Zamówienie oferty na ekran

 

Weryfikacja - zabezpieczenie antyspamowe