Ekran czy biała ściana? Prosta odpowiedź

Biała ściana czy ekran?Mimo tego, że nie ma ani jednego rozsądnego argumentu przemawiającego za rezygnacją z ekranu, czasem nawet w dość dobrze wyposażonych salach konferencyjnych nie instaluje się ich. A to błąd. 

Posiadanie ekranu, nawet najprostszego „chińczyka”, pozwoli nam osiągnąć z projektora obraz znacznie lepszy niż na białej ścianie. Tkaniny ekranowe, zwłaszcza te lepszej jakości, gwarantują nam prawidłowe i równomierne odbicie światła, szczegółowość obrazu i prawidłowe odtworzenie barw. Struktura tkanin jest zaplanowana do osiągnięcia konkretnych parametrów, takich jak kąt oglądalności, współczynnik odbicia czy odwzorowanie barw. Więcej o tych parametrach można przeczytać tutaj.

Biała ściana, pomalowana zwykłą farbą, bez względu na to jak bardzo wydaje nam się gładka, całkiem gładka nigdy nie jest. Rozprasza światło projektora pod różnymi, przypadkowymi kątami. Dodatkowo biel bieli nierówna – każde zakłócenie koloru wynikające z użycia tej czy innej farby powoduje spadek jakości barw na obrazie.

Projekcja obrazu na białej ścianie zwykle powoduje więc spadek jaskrawości obrazu, przekłamanie barw i kompletną nieprzewidywalność kąta widzenia. Dlatego wydając kilka tysięcy złotych na projektor warto kupić również przyzwoity ekran, aby obraz z urządzenia mógł osiągnąć tak dobre parametry, jak tylko to możliwe.

Jesteśmy gotowi zaoferować Państwu dobrej jakości ekrany w rozsądnych cenach, dzięki którym zobaczycie więcej i w lepszych barwach. Zachęcamy do skorzystania z formularza zamieszczonego poniżej (gwarantujemy szybkie odebranie informacji i odpowiedź). W każdej chwili jesteśmy również do Państwa dyspozycji:

– tel. 71 780 52 02
– email: projektory@multimedialne.com

Zamówienie oferty na ekran

 

Weryfikacja - zabezpieczenie antyspamowe